ایده هایی برای طراحی کارت ویزیت خاص

مقدمه:

مبادله کارت ویزیت خاص یک روش عالی برای معرفی کسب و کارتان به مخاطبان است. این کار شما و کسب و کارتان را به دیگران یادآوری خواهد کرد. به همراه داشتن این کارتهای کوچک به شما کمک خواهد کرد که در هر جایی بتوانید  با ارائه کارت به سرعت خود و تجارتتان را به دیگران معرفی کنید.

در دنیایی از صفحات حرفه ای اینستاگرام، ما در مورد اهمیت کارت ویزیت فیزیکی بحث می­کنیم و ۱۴ ایده کارت ویزیت خلاقانه به شما ارائه می­دهیم که تأثیرگذار خواهد بود.

طراحی کارت ویزیت به شکل رنده برای یک رستوران

ایده های خلاقانه برای کارت ویزیت:

 

 1. کارتهای تابشی و تحریک کننده

به منظور جلب توجه مخاطبان، از الگوی منحصر به فردی در این طرح کارت ویزیت استفاده شده است. و برای ایجاد تعادل در آن، انعکاس همان طرح در سمت مقابل ایجاد می شود.

این کارت ویزیت خاص می­تواند مناسب کسانی باشد که شغلشان تا حدودی در ارتباط با کار طراحی است، مانند برنامه نویسان و گرافیست ها.

 1. کارت ویزیت حصیر یوگا

میلیون ها مربی یوگا و ورزش های بدنسازی و هوازی در بازار وجود دارد. اگر می­خواهید در رشته تخصصی خود برجسته شوید، مهم است که تجارت خود را به روشی منحصر به فرد ارائه دهید. کارت ویزیت خاص خود را به شکل تشک های یوگا طراحی کنید.

برای اینکه روش کار خود را به بهترین شکل جلوه دهید، کارت ویزیت خود را با غلت دادن آن درست مثل حصیر پخش کنید و آن را با نخ ببندید.

طراحی کارت ویزیت به شکل بیسکویت واقعی برای یک قنادی

 1. کارت ویزیت طرح دار

ارائه ایده های بصری همیشه اجباری نیست. یک طراحی ساده و تمیز با الگوهای جالب بافت مانند نیز می­تواند در انتقال پیام کمک کند.

با استفاده از تکنیک هنر  انعکاس و پخش نور می­توانید کارت ویزیت خاصی را ایجاد کنید.

 

 1. کارت ویزیت در رابطه با محیط زیست

افرادی که در زمینه محیط زیست فعالیت می-کنند و یا به نوعی حامی سلامت محیط زیست هستند می­توانند کارت ویزیت خاصی با تم محیط زیست طراحی کنند؛ مثلا از جنس چوب باشد و یا از نوعی بافت گیاهی در آن استفاده شده باشد. . بهتر است طرح هایی که بر اساس محیط زیست است خیلی شلوغ نبوده تا تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد.

 

 1. کارت ویزیت خاص انگیزشی

برای مشاغلی که هدف آنها ایجاد ارتباط با افراد و دادن حال خوب و لبخند به آنها است، مانند روانشناسان و مشاوران و …. این ایده می­تواند برای کارت ویزیت خاص بسیار خوشمندانه باشد. استفاده از جملات خنده دار، دوستانه و یا انگیزشی در روی کارت ویزیت بسیار جالب است و روز به روز بیشتر از آن استقبال می­شود.

طراحی کارت ویزیت با استفاده از المان های انگیزشی و مثبت

 1. کارت ویزیت پازل

این کارت ها در واقع یک نوع بازی فکری نیز هست به این صورت که عکس پشت کارت های شما قسمتی از یک تصویر کامل بوده و با کنار هم قرار دادن آنها تصویر کامل می شود.استفاده از این کارت ها برای اسباب بازی فروشی ها، کتاب فروشی ها و فرهنگسرا ها مناسب است.

 1. کارت های خط چین دار

این کارت ویزیت های خاص به گونه ای طراحی شده اند که قابل تقسیم هستند و معمولا اطلاعات در هر دو قسمت تکرار شده است ، یعنی هر یک از دو قسمت به تنهایی یک کارت ویزیت جداگانه است. این کارت ویزیت خاص مناسب مشاغلی مانند مشاوره ازدواج و طلاق و یا حل دعاوی بین دو نفر است که می­توانند کارت را میان خود تقسیم کنند.

 1. کارت ویزیت خاص هنری و شیک

اگر کار­های هنری مانند نقاشی و یا مجسمه سازی  و یا … را انجام می­دهید و یا مشتریان شما اغلب افرادی هستند که به نوعی با هنر در ارتباطند، مثلا یک فروشگاه آثار موسیقی و یا صنایع دستی و …می­توانید کارت ویزیت هایی با المان های هنری و آثار نقاشی زیبا طراحی کنید که بسیار شیک و خلاقانه هستند.

استفاده از کارت های طرح دار و برجسته با طراحی خلاقانه کارت ویزیت خاص

 1. کارت ویزیت خاص نابینایان

این نوع کارت ویزیت های خلاقانه برجسته بوده و یا بر روی آن خط بریل به کار رفته است. این ابتکار به افراد نابینا و کم بینا کمک می­کند به تنهایی از اطلاعات روی کارت استفاده کنند و نشان دهنده احترام و اهمیتی است که شما به این افراد می­دهید.

 

 1. کارت ویزیت درب بازکن بطری

برخی از کارت ویزیت های خاص علاوه بر دادن اطلاعات تماس به فرد، می تواند تبدیل به یک ابزار کاربردی شود. البته جنس این کارت ها هم معمولا سخت و مستحکم است. مثلا برش گوشه کارت به صورت درب باز کن نوشابه  با وسیله ای برای بستن مهره ها و یا چاقوی کوچکی برای برش.

این کارت ها برای فروشگاه های لوازم یدکی و ابزار آلات مناسب است.

 

 1. کارت ویزیت خاص تجاری معمایی

گاهی می­توان به کارت ویزیت حالتی معما گونه داد به این شکل که اطلاعات روی کارت به صورت ناقص و ناخوانا و یا با علائم اختصاری و یا حروف ابجد باشد و یا فقط نصف نوشته ها قابل رویت باشد و نصف دیگر با خیس کردن کارت و یا خراشیدن نوشته ها ظاهر شوند.

 1. کارت های کسب و کار آرایشگاه

اگر یک آرایشگر حرفه ای هستید، یکی از مهم ترین احتیاجات شما داشتن یک کارت ویزیت حرفه ای است.داشتن کارت ویزیت با مدل مو های فانتزی بر روی آن و یا قرار دادن گیره مو بر روی کارت و یا برش کارت به شکل شانه یا قیچی می­تواند ایده های خلاقانه ای برای این صنف باشد.

 1. کارت ویزیت خاص بازی ویدیویی

این نوع کارت ویزیت خاص برای برنامه نویسان، گرافیست ها، و فرشنده بازی های ویدئویی مناسب است. می­توان با استفاده از شخصیت های بازی های نوستالژی و پرطرفدار، خاطره های خوبی در افراد زنده کرد و مسلما شما را به خاطر خواهند سپرد.

استفاد از کارت ویزیت با طراحی ساطور برای یک قصابی کارت ویزیت خاص

 1. بسته های کارت ویزیت

گاهی کارت ویزیت می­تواند علاوه بر دادن اطلاعات به مخاطب، حاوی هدیه ای کوچک باشد . مثلا برای مشاغلی که محصولات کشاورزی می­فروشند، می­توان کارت های را تهیه کرد که در میان آن بذر گیاهی قرار گرفته باشد تا فرهنگ پرورش گیاه و حفاظت از محیط زیست را خصوصا در میان کودکان ترویج دهد.

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

 

اینستاگرام به پی اس دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =