نحوه چاپ و طراحی کارت ویزیت آنلاین

از کارت ویزیت چه می‌دانید؟

دیریست کارت ویزیت به عنوان یک ابزار برای معرفی کسب و کار در بین شرکت‌ها رواج پیدا کرده است. اما آیا کارت ویزیت ابزار مناسبی برای رونق کسب و کار می‌باشد؟ اگر چنین است چه کارت ویزیتی و تحت چه شرایطی این امکان را بهتر فراهم می‌آورد؟کارت ویزیت اولین قدمی است که می‌توان در جذب مشتری برداشت. این بدان معناست که وقتی احساس کردید در مقابل فردی قرار دارید که امکان دارد مشتری آینده شما باشد می‌توانید روی کارت ویزیت خود حساب کنید. اما دقت کنید نشان دادن کارت ویزیت اولین تصویر از شما و کسب و کار و یا شرکت‌تان را در ذهن مشتری ثبت می‌کند و این تصویر باید زیبا و جذاب و ماندگار باشد. بنابراین لزوم داشتن یک طراحی زیبا حس می‌شود در این میان ابزار و روش‌های مختلفی برای طراحی کارت ویزیت وجود دارد یکی از این روش‌ها طراحی کارت ویزیت آنلاین می‌باشد.

در کارت ویزیت باید اطلاعات ضروری کسب و کار به خوبی درج شده باشد. در ادامه اطلاعاتی که باید در کارت ویزیت خود درج کنید را شرح می‌دهیم.

لوگو

ابتدا باید بدانید که برای داشتن یک کارت ویزیت خوب لازم است که دارای یک لوگو مناسب برای کسب و کار خود باشید تا روی کارت به خوبی خود نمایی کند.

تخصص مربوط به کار

در کارت ویزیت لازم است که تخصص مربوط به کاری که قصد معرفی آن را دارید بیاورید و از آوردن اطلاعات اضافه که باعث شلوغی بیش از حد کارت ویزیت می‌شود خودداری کنید.

ذکر شماره تلفن و ایمیل

کارت ویزیت علاوه بر این که باید معرف شما و نوع کسب و کار شما باشد باید پل ارتباطی عمیقی بین شما و مخاطب برقرار کند بنابراین ذکر شماره تلفن و ایمیل را فراموش نکنید. در صورتی که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارید و یا اگر وبسایتی برای کسب و کار خود داری حتما آن‌ها را ذکر کنید.

طراحی فضای خلاقانه

اما نکته بسیار مهم در داشتن یک کارت ویزیت خوب طراحی فضای خلاقانه آن می‌باشد. وبسایت‌های متفاوتی در این زمینه وجود دارند که‌‌ طراحی کارت ویزیت آنلاین انجام می‌دهند ولی دقت کنید که نوع کیفیت کار بسیار مهم می‌باشد.

 

کارت ویزیت معرفی سریع و زیبا از کسب و کار شماست.

 

اطمینان از جذابیت طرح

در بحث طراحی و چشمگیر بودن کارت ویزیت، عده‌ای گمان می‌کنند به دلیل نداشتن تخصص و تجربه نمی توانند طراحی خوب را از طراحی بد تمیز دهند. اما ما در ادامه نکاتی را راجع به طراحی جذاب ارائه می‌دهیم که تمامی افراد بتوانند از جذاب بودن کارت خود اطمینان حاصل کنند.

وجود فضای خالی روی کارت

اولین نکته‌ای که بسیار مهم بوده و در نگاه اول به کارت ویزیت به چشم می‌خورد وجود فضای خالی به اندازه کافی روی کارت می‌باشد. عده‌ای گمان می‌برند وجود فضای خالی روی کارت در واقع از بین بردن هزینه است و تمامی فضا کارت باید پر از اطلاعات باشد در صورتی که این گونه نیست. کارت ویزیت پر از اطلاعات خواننده را گیج و خسته کرده و باعث می‌شود خواننده اطلاعات را دقیق نخواند و به دنبال آن ماندگاری اطلاعات در ذهن کم می‌شود. در واقع محور طراحی کارت ویزیت آنلاین باید این موضوع باشد که در کمترین زمان ممکن بیشترین تاثیر را روی مشتری بگذارد به طوری که ماندگاری اطلاعات در ذهن او زیاد شود.

طرح‌ها و نقش‌هایی غیر معمول و عجیب

در طراحی کارت ویزیت بهتر است از طرح‌ها و نقش‌هایی غیر معمول و عجیب استفاده شود. زیرا بدین طریق تاثیر گذاری روی ذهن مخاطب بیشتر بوده و به خوبی در خاطر او می‌ماند. در انتخاب عکس‌هایی که روی کارت استفاده می‌کنید نیز این نکته را بخاطر داشته باشید به طور کلی عکس‌هایی که احساسات شخص را بر می‌انگیزد و باعث جلب توجه می‌شوند برای استفاده روی کارت ویزیت مناسب‌تر می‌باشند.

کارت‌های ویزیت دو یا سه لتی

علاوه بر کارت‌های ویزیت معمولی، می‌توانیم از وجود کارت‌های ویزیت دو یا سه لتی نیز بهره ببریم زیرا همانند یک کاتالوگ کوچک به ارائه بهتر محصول می‌پردازند.

ارتباط سریع با مخاطب

نوع متنی که داخل کارت ویزیت نوشته می‌شود نیز مهم است فراموش نکنید که فلسفه اصلی طراحی کارت ویزیت آنلاین ارتباط سریع با مخاطب می‌باشد بنابراین متون و کلمات سخت و جملات غیر قابل درک خواننده را خسته کرده و برداشت زیادی از آن نخواهد داشت بنابراین سعی کنید از جملات ساده و قابل درک استفاده کنید.

قالب‌های خاص

قالب‌های خاص و یا اضافه کردن یک ویژگی مانند قابلیت تاشو بودن کارت نیز می‌تواند در جذب مخاطب موثر واقع شود.

هزینه طراحی کارت ویزیت آنلاین

در طراحی کارت ویزیت هزینه برای افراد بسیار مهم است اما چه عواملی روی هزینه کارت تاثیر دارند؟

کارت‌های سه بعدی

همانطور که می‌دانیم هرچه طراحی بیشتری روی کارت انجام بگیرد هزینه‌ها بیشتر خواهد بود برای مثال کارت‌های سه بعدی هزینه بیشتری دارند. بسیاری از افراد گمان می‌برند طراحی پیچیده کارت ویزیت بی‌فایده است در صورتی طراحی جذاب باعث به خاطر ماندن بیشتر اطلاعات روی کارت می‌شود.در واقع طراحی کارت ویزیت بیشتر از هزینه‌ای که دارد مشتری جذب می‌کند و می‌تواند چندین برابر هزینه خود را جبران کند.

 

کیفیت کارت ویزیت در هزینه نهایی آن موثر است.

 

تک رو یا دو بودن کارت

عامل دیگر موثر در طراحی کارت ویزیت آنلاین تک رو یا دو بودن کارت می‌باشد که به طور مشخص نوع تک رو ارزان‌تر از دو رو می‌باشد.

ساختار کلی کارت

ساختار کلی کارت نیز در قیمت نهایی کارت تاثیر ویژه‌ای دارد به طور مثال سایز کارت می‌تواند هزینه‌ها را بسیار متفاوت کند و یا طراحی‌های خاص ساختاری مانند دو لتی یا سه لتی بودن کارت و.. به طور مشخص هزینه بالاتری را در پی خواهند داشت.

نوع جنس کارت

علاوه بر موارد گفته شده در هنگام چاپ نیز قیمت نهایی کارت می‌تواند با توجه به نوع جنس کارتی که سفارش می‌دهید متفاوت باشد. برخی جنس‌های رایج عبارت اند از کارت ویزیت سلفون براق، کارت ویزیت لمینت براق، کارت ویزیت شیشه‌ای و مخملی هستند که قیمت هر کدام متفاوت است.

کارت ویزیت روکش دار

همچنین اگر کارت ویزیت دارای روکش باشد یا فاقد آن باشد هزینه‌ها متفاوت می‌شود. البته جنس روکش‌ها نیز متفاوت بوده و هزینه آن‌ها نیز فرق می‌کند.

طراحی کارت ویزیت بسیار مهم است.

 

چاپ کارت ویزیت آنلاین چگونه صورت می‌گیرد؟

در استفاده از طراحی کارت ویزیت آنلاین به این نکته توجه کنید که اگر سفارش شما دو رو هست باید هر رو را در فایل جداگانه به شما تحویل دهند.

فایل‌های ارسالی باید در فرمت‌های مناسبی برای شما ارسال شوند تا در هنگام چاپ کیفیت کار پایین نیاید. اغلب فرمت‌های ارسالی از نوع TIFF یا JPEG می‌باشند البته فرمت PDF نیز می‌تواند در این مورد مناسب باشد. دقت کنید که ذخیره تصویر با فرمت Jpg یا PNG  حاشیه‌های تصویر کارت را بی کیفیت می‌کند.

پرینتر‌های تجاری

برای چاپ کارت می‌توانید از پرینتر‌های تجاری بهره ببرید. بعد از انتخاب جنس روکش و جنس کارتی که مد نظر دارید می‌توانید کارت خود را به چاپ برسانید. کارت‌ها بعد از طراحی و اتمام چاپ با روکش مورد نظر پوشانده می‌شوند.

جدای از آن، می‌توانید خودتان نیز کار چاپ را با پرینتر‌های معمولی انجام دهید. البته پرینتر‌های معمولی نسبت به پرینتر‌های تجاری محدودیت‌هایی دارند. برای مثال اگر به فکر چاپ بیش از ۱۰۰ کارت هستید بهتر است این کار را به بیرون سفارش دهید زیرا میزان مصرف جوهر در چاپ کارت ویزیت زیاد است.

ابتدا مشخص کنید که کدام نوع از کاغذ‌های براق، مات، یا نیمه مات و یا نیمه براق را مد نظر دارید؟ و دستگاه پرینتر را بر اساس آن تنظیم کنید. اگر پرینتر شما اتوماتیک است و می‌خواهید یک کارت ویزیت دو رو را چاپ کنید گزینه Duplexing را فعال کنید در غیر این صورت بعد از چاپ یک رو کاغذ را برگردانده تا روی دیگر را چاپ کنید البته دقت کنید که دو طرف کاغذ باید متناسب با هم چاپ شوند. بعد از اتمام کار باید با صبر و حوصله کارت‌ها را برش بزنید.

طراحی کارت ویزیت آنلاین نباید زیاد شلوغ باشد.

 

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

 

اینستاگرام به پی اس دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 4 =