چاپ کارت ویزیت آنلاین ، معرف کوچک و دوست داشتنی

پیشرفت تکنولوژی سبب ایجاد دگرگونی در همه جنبه‌های زندگی انسان شده و تقریباً هیچ چیزی از تغییر به واسطه گسترش تکنولوژی مصون نمانده است. کارت‌های ویزیت نیز که روزی فقط یک کارت ساده با یک سری مشخصات ثابت بود، امروزه تغییرات گسترده‌ای داشته و تنوع بی نظیری یافته است. رشد تغییرات کارت‌های ویزیت در دو دهه اخیر بیش از هر زمان دیگر بوده است، تغییراتی که در شکل، فرم، طراحی، نحوه چاپ و حتی مواد کارت‌های ویزیت به وجود آمده است. تغییراتی که در سال‌های اخیر به چاپ کارت ویزیت آنلاین منجر شده است.

در ادامه مطلب با کارت ویزیت و مسائل این کارت کوچک دوست داشتنی بیشتر آشنا می‌شویم.

پیشرفت تکنولوژی تأثیر زیادی بر ایجاد تنوع در کارت‌های ویزیت گذاشته است

آشنایی با کارت ویزیت

کارت‌های ویزیت کارت‌هایی هستند که حاوی اطلاعات تجاری مربوط به یک شغل یا فرد هستند. این کارت‌ها در معارفه‌های رسمی برای کمک به حافظه افراد برای به خاطر سپردن اطلاعات ارائه می‌شوند.

کارت ویزیت معمولاً شامل اطلاعاتی مثل

  • نام فرد یا شرکتی که در آن کار می‌کند
  • وابستگی و جایگاه شغلی فرد در آن شرکت
  • اطلاعات تماس مانند آدرس، شماره تلفن، آدرس ایمیل و سایت شرکت است.

کارت‌های ویزیت در دهه‌های قبل حاوی اطلاعات فاکس هم بود، اما امروزه اطلاعات مربوط به صفحه فرد یا شرکت در شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک، توییتر و لینکدین جای آن را گرفته است.

کارت‌های ویزیت در طول زمان تغییرات زیادی داشته‌اند. در گذشته کارت‌های با زمینه سفید و متن سیاه به صورت سنتی مرسوم بود، اما با گسترش چاپگرهای رنگی و توسعه استفاده از رایانه و نرم‌افزارهای گرافیکی شکل این کارت‌ها متنوع شد و امروزه کارت‌های ویزیت با استفاده از جنبه‌های طراحی بصری چشم­گیر طراحی و عرضه می‌شوند.

 علاوه بر این پیشرفت تکنولوژی سبب شده که چاپ کارت ویزیت آنلاین شود.

کارت‌های ویزیت به افراد کمک می‌کند که راحت‌تر به اطلاعات تماس یک دیگر دسترسی داشته باشند

چاپ کارت ویزیت آنلاین باید چگونه باشد؟

یک کارت ویزیت خوب باید تصویری کلی از تجارت شما را منتقل کند که البته با توجه به ابعاد کوچک این کارت‌ها کار آسانی نیست.

نباید از یک کارت ویزیت این انتظار را داشته باشیم که کل داستان مربوط به شرکت را بیان کند، بلکه آن چه باید آن را به صورت برجسته نشان دهد، ارائه تصویری حرفه‌ای است که در یاد دیگران بماند. استفاده از رنگ، فرم و شکل کارت، ارتباط زیادی با ایجاد جذابیت و توانایی انتقال تصویر درست از شرکت شما دارد.

طراحان حرفه‌ای اعتقاد دارند که صاحبان شرکت‌ها نباید در طراحی کارت‌های ویزیت دخالت کنند، اما شاید بعضی از طراحی‌ها نتواند پیام مورد نظر شما را در کارت ویزیت منتقل کند، بنابراین تنها چاره این است که خودتان دست به اقدام بزنید.

یک روش خوب برای انتخاب آنچه مورد نظر شماست، نگاه کردن به همه کارت‌های ویزیتی است که طی این سال‌ها دریافت کرده‌اید و الگوبرداری از کارت‌هایی است که آن‌ها را بیشتر می‌پسندید.

پیش از این که به چاپ کارت ویزیت آنلاین اقدام کنید، تصمیم بگیرید که می‌خواهید کارت ویزیتتان چگونه باشد.

کارت ویزیت خوب، تصویری حرفه‌ای از شرکت شما نشان می‌دهد

ویژگی‌های چاپ کارت ویزیت آنلاین خوب

در طراحی کارت ویزیت باید نکات زیر را به یاد داشته باشید:

  • از آرم شرکت خود به عنوان پایه طراحی استفاده کنید و آن را به بزرگ‌ترین عنصر کارت تبدیل کنید. البته اگر آرم شرکت شما از زیبایی بصری برخوردار نیست، پیش از هر اقدامی آن را اصلاح کنید.
  • کارت خوب، کارتی است که ساده بوده و از شلوغی در آن پرهیز شده باشد. کارت‌های شلوغ موجب دل‌زدگی دیگران از آن کارت خواهد شد.
  • از اینکه کلیه متون در کارت خوانایی دارند، اطمینان حاصل کنید. محل قرارگیری و سایز فونت انتخاب شده و وجود کنتراست بین رنگ متن و زمینه آن در ایجاد خوانایی نقش مهمی دارد.
  • از استفاده از طیف‌های رنگی متنوع خودداری کنید و سعی کنید با یک یا دو رنگ کارت را طراحی کنید. کارت ویزیت‌های چند رنگ خیلی جدی به نظر نمی‌آیند.
  • قبل از چاپ کارت ویزیت آنلاین در طراحی از فونت مناسب که قابلیت خوانایی بالایی داشته باشد استفاده کنید. فونت‌های دارای خمش و گردی زیاد اصلاً مناسب نیستند.
  • از عناصر بصری که ماهیت کسب و کار شما را بیان می‌کند، استفاده کنید. عناصر بصری برای انتقال ماهیت شرکت شما خیلی مؤثر خواهند بود.
  • کارت باید با کیفیت مناسب چاپ شده باشد، به گونه‌ای که رنگ‌ها با هم تداخل نداشته و کیفیت طراحی در آن از بین نرفته باشد.

پس از این که از گویایی و زیبایی کارت ویزیت خود اطمینان حاصل کردید، می‌توانید برای چاپ و ارائه آن به دیگران اقدام کنید.

کارت ویزیت باید گویایی و زیبایی داشته باشد

نحوه ارائه و چاپ کارت ویزیت آنلاین

کارت‌های ویزیت به روش‌های مختلفی در اختیار دیگران قرار داده می‌شود. یکی از روش‌های متداول تبادل کارت‌های ویزیت در ملاقات‌های حضوری است. روش دیگر ضمیمه کردن کارت ویزیت به نامه‌ها و مکاتبات ارسالی به دیگران است.

در ارائه کارت ویزیت به روش حرفه‌ای عمل کنید

همچنین می‌توان کارت‌های ویزیت را در جاهای شلوغ مانند مراکز خرید، تابلوهای اعلانات و کنار دستگاه خودپرداز و سایر مکان‌های تجمع افراد قرار داد، تا افراد در صورت تمایل آن را برداشته و مطالعه کنند. با امکان چاپ کارت ویزیت آنلاین به هیچ وجه نگران تمام شدن کارت‌های ویزیت خود نباشید، چون به آسانی می‌توانید کارت ویزیت خود را چاپ کرده و در اسرع وقت در اختیار بگیرید.

امکان چاپ کارت ویزیت آنلاین

اگر فروشگاه دارید همیشه دسته‌ای از کارت‌های ویزیت خود را روی پیشخوان در معرض دید دیگران قرار دهید. این کار به مشتریانی که از نحوه رفتار و فروش شما خوششان آمده و می‌خواهند در مراجعه بعدی مستقیم به سراغ شما بیایند، کمک می‌کند که راحت بتوانند شما را بیابند.

دقت کنید که همیشه بیش از یک کارت ویزیت به افراد دیگر بدهید. این کار به آن‌ها این امکان را می‌دهد که کارت ویزیت شما را در اختیار سایر کسانی که ممکن است نیاز به دانستن اطلاعات تماس شما داشته باشند، بگذارند.

نحوه ارائه و چاپ کارت ویزیت آنلاین

خوب است که همیشه تعدادی کارت ویزیت خود را به همراه داشته باشید. آن‌ها را همین طور بدون محافظ در جیب خود قرار ندهید زیرا ممکن است کثیف و غیر مرتب شوند. بهترین کار این است که آن‌ها را در درون یک جعبه داخل جیبتان بگذارید تا تمیز و مرتب بمانند.

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

 

اینستاگرام به پی اس دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =