چگونه گرافیست خوبی باشیم؟

چکونه گرافیست خوبی باشیم؟

چگونه گرافیست خوبی باشیم؟

سلام دوستان و همراهان عزیز سایت به پی اس دی

برای اینکه به یک گرافیست بزرگ تبدیل شویم باید اصل هایی را رعایت کنیم که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

چگونه گرافیست خوبی باشیم؟
چگونه گرافیست خوبی باشیم؟

در بعضی از مقالات خارجی و ایرانی به آن اشاره کرده اند که هیچ فرمولی برای اینکه یک گرافیست بزرگ شویم وجود ندارد و باید فقط زمان زیادی را باید صرف مطالعات و آموزش های جدید کنیم و حتی من همین کار را چندین سال پیش انجام دادم و به این نتیجه رسیدم که آموزشاتی را که روی سایت های خارجی و ایرانی درج کرده اند که فقط ترفندهایی هستند که هیچ کاربردی در بازار کار امروز ندارند.

یک گرافیست بزرگ و موفق زمانی بزرگ می شود که در بازار کار فعالیت داشته و بتواند به یک شخصیت کاریزماتیک هنری تبدیل شود.

بر عکس سایت های خارجی من به این نتیجه رسیدم که برای بزرگ شدن و موفق شدن در این رشته، به یک فرمول نیاز داریم تا بتواند به ما کمک کند بزرگ شویم. این فرمول که من برای شما همکاران عزیزم آماده کرده ام بسیار ساده و با رعایت کردن چند اصل مهم در عرض یک سه تا شش ماه به یک گرافیست موفق و ماهر تبدیل خواهید شد و می توانید در یک بازه زمانی کم خود را در میان هنرمندان بزرگ و موفق این حرفه پیدا کنید.

اصل اول: چگونه گرافیست خوبی باشیم؟

اولین اصل مهم در این حرفه در واقع اولین قدم شما برای گرافیست شدن می باشد یعنی قبل از هر چیزی شما باید به نرم افزار فتوشاپ تسلط داشته باشید. خیلی ها فکر می کنند که با آموزشات و یادگیری ترفندها می توانند این تسلط کافی را پیدا کنند ولی اینطور نیست بلکه باید قبل از هر چیزی با ابزار های این نرم افزار یعنی فتوشاپ آشنایی داشته باشید و بخوبی بتوانید از آنها استفاده کنید. بعضی از گرافیست ها حتی کارآیی بعضی از ابزارهای فتوشاپ را نمی دانند ولی با این حال تنواسته اند جایگاهی را برای خودشان در بازار کار رقم بزنند ولی به عقیده من اولین اصل مهم برای موفقیت در این حرفه تسلط کافی روی این نرم افزار می باشد و باید حتما بتوانیم به راحتی از تمامی ابزارهای فتوشاپ استفاده کنیم.

چگونه گرافیست خوبی باشیم؟

 آموزش رایگان ابزارهای فتوشاپ اینجا کلیک کنید.

اصل دوم: چگونه گرافیست خوبی باشیم؟

اصل دوم داشتن تجربه کافی برای این حرفه است. یعنی باید هر روز چند طرح را خلق کنیم و بصورت مداوم از این نرم افزار استفاده کنیم تا آمادگی کافی را برای برای پروژه های بزرگ پیدا کنیم، این پروژه ای که باید هر روز طراحی کنید میتونه یک کارت ویزیت ، تراکت ، پوستر ، منوی رستوران و یا یک بنر تبلیغاتی باشد ولی برای شروع بهتر است از کارت ویزیت شروع کنید سعی کنید هر روز یک طرح یا پروژه رو به رزومه کاری خودتان اضافه کنید و قبل از طراحی هر پروژه در مورد طرحی که می خواهید طراحی کنید در گوگل و یا منابع گرافیکی جستجو کنید. مداومت در طراحی باعث می شود مهارت و تجربه ای زیادی را بدست بیاورید و برای موفق شدن در این حرفه آماده شوید.

اصل سوم: چگونه گرافیست خوبی باشیم؟

و اما اصل سوم داشتن ایده و اجرای آن می باشد گاهی وقتها ایده های خیلی خوبی در سر داریم ولی وقتی به مرحله اجرایی میرسه کار خوب در نمیاد ولی می توانید برای چندین بار ایده را اجرا کنید و می بینید نتیجه کار عالیه می شود. برای پیدا کردن ایده باید یک استاد و گرافیست را برای خودتان انتخاب کنید و کارهای گرافیست محبوبتان را دنبال کنید. شما باید ابزارهای لازم برای یک گرافیست را داشته باشید تا بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد، داشتن یک آرشیو بزرگ از عکس، طرح، تکسچر، اکشن، فونت و به خصوص یک اطلس رنگ برای شما الزامی است و سرعت کار شما در ایده و خلاقیت و نوع طراحی کردن را دو چندان خواهد کرد به یاد داشته باشید زمان شما بسیار حائزاهمیت است و بایدزمان خود را ذخیره کنید.

اصل چهارم: چگونه گرافیست خوبی باشیم؟

و حالا می توانید یک سبک طراحی را برای خودتان انتخاب کنید. در کارهای گرافیکی و هنری نقد کردن و اختلاف نظر بسیار است دلیلش هم این که هر کسی سلیقه متفاوتی را دارد، کسی که طرح یک گرافیست را نقد می کند هیچ دشمنی با گرافیست یا طراح ندارد بلکه دوست دارد طرح به سلیقه ی او طراحی شود. برخی افراد طرح های شلوغ را به طرح های ساده ترجیح می دهند و کسانی هم هستند که بیشتر طرح های ساده و آرام را دوست دارند. سبکی که شما برای خودتان انتخاب می کنید می تواند تلفیقی از سلیقه خود و استادتان باشد. پس سعی کنید یک سبک خوب و یک استاد خوب را برای خود انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که سبک هنری و کاری شما باعث بزرگ شدن و موفق شدن شما می شود.

اصل پنجم: چگونه گرافیست خوبی باشیم؟

و حالا بعد از طی این مراحل باید یک اسم هنری و یک لوگو را برای خود داشته باشید تا بتوانید به یک شخصیتی تبدیل شوید تا علاقه مندان این حرفه، شما را با اسم هنری و نشانه تجاریتان بشناسند و حالا شما هستید که باید مخاطبان و علاقه مندان سبک خود را پیدا کنید.البته کار بسیار سختی نیست. در این امر هم با رعایت کردن بعضی قوانین و اصول می توانید مخاطبان خود را داشته و پیدا کنید که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

اصل ششم: چگونه گرافیست خوبی باشیم؟

اصل ششم باید از خودتان سوال کنید که آیا محدوده فعالیت شما کجاست؟ آیا می خواهید در محله ، شهر یا کشورتان فعالیت داشته باشید؟؟؟

اگر می خواهید در محله دفتر کارتان معروف شوید نیازی به فرمول و رعایت کردن اصول نیست چون می توانید با یک تبلیغ خلاقانه و ساده خود را معرفی کنید و اگر می خواهید در شهر، استان یا کشوری که در آن زندگی می کنید موفق ظاهر شوید باید خود را به یک برند تبدیل کنید برندی که همه آن را بشناسند. امروزه همه می خواهند مشهور و موفق و ثروتمند شوند ولی همه می گویند که این کار بسیار سختی است ولی در واقع اینطور نیست امروه با داشتن فضای مجازی و یک استراتژی خوب می توانید خود را معروف و به یک برند تبدیل شوند.

من در این مورد بسیار تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که هرکس یک حرفه را بصورت حرفه ای دنبال کند و جرات و جسارت آن را داشته باشد که بتواند که خود را بین هشتاد میلیون نفر جمعیت کشور ببیند، خیلی راحت می تواند به یک ستاره تبدیل شود.

اما اولین گام برای ستاره شدن در حرفه ی خود چیست؟

اولین گام شما شما در این داشتن جرات و جسارت خوب است و شما باید به هدفتان فکر کنید، هدف شما نشان دادن حرفه و خلاقیت خود به همگان است و همانطور که گفبتم بهترین راه برای برند شدن فضای مجازی است.

می توانید از یک کانال تلگرامی و یک پیج اینستاگرام شروع کنید اما در این فضای مجازی هم جذب کردن فالوور و ممبر هم کار آسانی نیست ولی خوشبختانه گروه ما آموزشات برندیگ را برای شما آماده کرده و با آسان ترین شیوه های ممکن این آموزشات را برای شما فراهم کرده و می توانید از آنها برای موفقیت خود استفاده کنید.

شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی محصوب می شود که می توانیم بگوییم بیش از نیمی از مردم کاربر این شبکه اجتماعی عظیم می باشند و امروز از طریق های متفاوتی کاربران جذب فالوور می کنند و اول شما هم و جمع کردن فالوور یا مخاطبان حرفه خودتان است.

شما می توانید با تولید محتوا و ارائه طرح های خلاقانه خود کاربران را جذب کنید ولی با داشتن رقبای بزرگ این کمی سخت و دشوار است و برای همین من به شما پیشنهاد می کنم از رباط اینستاگرام استفاده کنید. این رباط کار شما را بسیار آسان می کند، کار این رباط جذب کردن فالوور و لایک برای حرفه و پیج شماست و می توانید رباط را برای خودتان شخصی سازی کنید مثلا می توانید هشتگ ها و رقیبان خود را به او معرفی کنید و این رباط با کار کردن ۲۴ ساعته مخاطبان و علاقه مندان حرفه شما را پیدا خواهد کرد، این رباط به شما کمک میکند که فعالیت ۲۴ ساعته را در این شبکه اجتماعی داشته باشید. برای استفاده از این رباط می توانید در سایت میهن اینستا اشتراک تهیه کنید و امکانات های دیگر ان را خودتان مشاهده نمایید واگر می خواهید یک یج اینستاگرامی حرفه ای را داشته باشید باید آموزش اینستاگرام مارگتینگ را تهیه و از استفاده کنید، بزودی آموزش حرفه ای اینستاگرام مارکتینگ را روی سایت درج خواهیم کرد تا شما علاقه مندان عزیز بتوانید حرفه ی خود را به تمامی مردم کشورتان معرفی کنید.

و اما در ادامه ی همین مقاله آموزشات حرفه ای فتوشاپ را با هم دنبال خواهیم کرد.

شش اصل مهم یا شش گام اصلی گرافیست شدن را بصورت کلی برای شما همکاران و علاقه توضیح دادم و حالا می خواهم بصورت ریز همراه با جزئیات اصل های مهم را برای شما شرح دهم پس با ما همراه باشید.

چگونه گرافیست خوبی باشیم؟

در این مقاله یکی از اصل های مهم گرافیست شدن داشتن دانش کافی از نرم افزارهای گرافیکی ادوبی فتوشاپ بود و مخصوصا آشنایی کامل ابزارهای فتوشاپ است که بصورت یک مقاله ۲۱ ابزار فتوشاپ را برای شما معرفی کرده ایم. ( معرفی و آموزش ۲۱ ابزار فتوشاپ ) کلیک کنید.

در این مقاله ( معرفی و آموزش ۲۱ ابزار فتوشاپ ) می توانیید جزئیات و شیوه کار کردن با این ابزارها به صورت حرفه ای یاد بگیرید، چندین بار بصورت عملی از این ابزارها استفاده نمایید تا با روش کار کردن آنها آشنا شوید.

چگونه گرافیست خوبی باشیم

بعد از یادگیری کامل ابزارهای فتوشاپ حالا باید به سراغ layers یا لایه ها رفت و اگر از طرفداران این نرم افزار باشید مطمئنا در مورد طرح های لایه باز یا فایل لایه باز شنیده اید.

layers یا لایه ها نقشی مهمی را در طراحی شما دارد چون اقدامات طراحی شما را روی صفحه کارتان بصورت جداگانه جمع بندی می کند و شما راحت می توانید اقدامات خود را روی صفحه کارتان مدیریت نمایید.

برای مثال: مثلا شما یک صفحه کار یا پروژه جدید را روی نرم افزارتان اجرا کرده اید و می خواهید طرحی را طراحی کنید قبل از هر چیزی باید رنگ زمینه یا backgraund آن را انتخاب کنید و در گزینه لایه ها مشاهده می کنید که لایه Backgraund شما در منوی layers وجود دارد و حالا می خواهید یک براش را را به شکل زیر در صفحه کارتان ایجا کنید در این حالت شما باید یک لایه جدید را در منوی لایه ها ایجاد کنید تا بتوانید اقداماتی را که روی صفحه کارتان انجام می دهید را بصورت جداگانه داشته باشید تا در صورت دلخواه به راحتی اقدامات خود را جابه جا یا ویرایش نمایید.

چگونه گرافیست خوبی باشیم

استفاده از لایه ها کار بسیار سختی نیست فقط باید به یاد داشته باشیم برای هر اقدام جدید روی صفحه کارمان ابتدا یک لایه ایجاد کنیم و جالب اینجاست می توانید فایل طراحی شده خود را بصورت لایه باز ذخیره و در صورت لازم دوباره از آن استفاده و ویرایش کنید به این فایل ها طرح لایه باز یا فایل لایه باز گفته می شود. منابع گرافیکی زیادی هستند که طرح های لایه باز و قابل ویرایش را در سایت درج نموده و شما می توانید از آن استفاده نمایید و برای اطلاعات بیشتر و آموزش های مقاله طرح لایه باز چیست را مطالعه فرمایید / کلیک کنید.

دانلود طرح لایه باز فتوشاپ

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *