آموزش مقدماتی فتوشاپ بخش ۵

آموزش مقدماتی فتوشاپ بخش ۵

آموزش مقدماتی فتوشاپ بخش ۵

آموزش مقدماتی فتوشاپ بخش 5

شما میتوانید اندازه ی ۳۲ pt برای فونت را مستقیما با تایپ کردن در کادر متنی تعیین اندازه ی فونت و فشردن دکمه ی ENTER یا Return یا با استفاده از نمایه ی منوی تعیین اندازه ی فونت، انتخاب کنید.شما همچنین میتوانید با استفاده از فونتهای موجود در pop-up menu یک سایز استاندارد برای فونت انتخاب کنید.

⦁ راهنمایی
شما میتوانید برای نمایش “scrubby slider”، نشانگر موس را روی لیبل های بیشتر تنظیمات عددی موجود در نوار امکانات ابزار، در پنل ها و در کادرهای محاوره ای فتوشاپ قرار دهید.کشیدن نشانگر انگشت به سمت راست، مقدار را افزایش و کشیدن به چپ مقدار را کاهش میدهد. نگه داشتن دکمه ی  Alt و کشیدن همزمان نشانگر ( در ویندوز) و یا نگه داشتن دکمه ی  option و کشیدن همزمان نشانگر ( در مک) اعداد ذکر شده را به میزان کمتری تغییر میدهد و نگه داشتن دکمه ی Shift و کشیدن همزمان نشانگر اعداد را به میزان بیشتری تغییر میدهد.

⦁ بر روی swatches tab کلیک کنید تا پنل ظاهر شود. از بین رنگهای روشن هر کدام را که میپسندید را انتخاب کنید.(ما رنگ زرد پاستلی را انتخاب کردیم).

رنگی که انتخاب میکنید در دو نقطه نمیش داده میشود:هم بعنوان رنگ پیش زمینه در پنل بزار و هم در text color swatch در نوار امکانات (options bar). پنل swatches یکی از راه های ساده برای انتخاب رنگ است.

⦁ نکته

وقتی نشانگر را روی رنگ ها جا به جا میکنید موقتا تبدیل به ابزار قطره چکان میشود.نوک ابزار قطره چکان را روی رنگی که میخواهید قرار دهید و روی آن کلیک کنید تا انتخاب شود.

⦁ در سمت چپ روبان آبی رنگ روی ابزار تایپ افقی کلیک کنید.یک قاب متنی ظاهر میشود که عبارت “Lorem Ipsum” روی آن نوشته شده است و با تنظیمات انتخاب شده متناسب است.این متن به صورت پیشفرض انتخاب شده و شما میتوانید به جای آن هر متن دیگری را تایپ کنید.

⦁ اسمی را به دلخواه تایپ کنید.ما نام “Elaine” را انتخاب کردیم.نامی که تایپ میکنید جایگزین متن پیشفرض میشود.اگر نحوه ی جای گیری متن، مورد قبول شما نیست میتوانید بعدا آن را تغییر دهید.

آموزش مقدماتی فتوشاپ بخ5

⦁ در نوار امکانات بر روی آیکون علامت چک (تیک) کلیک کنید.

آموزش مقدماتی فتوشاپ بخش ۵
اگر رنگ زرد پاستلی قابل قبول بود باید از یک رنگ مشخص استفاده کنید که با متن موجود در ربان دیگر مطابقت داشته باشد. اگر ظاهر swatches panel را تغییر دهید پیدا کردن این رنگ راحتتر میشود.
⦁ روی دکمه ی منو قرار گرفته بر swatches panel کلیک کنید تا منوی پنل باز شود و سپس small list را انتخاب کنید.
⦁ با استفاده از ابزار تایپ روی متن دوبار کلیک کنید.متن انتخاب میشود.

آموزش مقدماتی فتوشاپ بخش ۵

⦁ راهنمایی:

اگر میخواهید قسمتی از متن موجود در یک لایه را انتخاب کنید، بجای دوبار کلیک کردن ابزار تایپ افقی را روی تعدادی از کاراکتر ها بکشید.

۱۰ . در swatches panel تقریبا تا نیمه ی لیست پایین بیایید و سپس light yellow orange را انتخاب کنید.

آموزش مقدماتی فتوشاپ بخش ۵

۱۱ . روی دکمه ی علامت چک( تیک) کلیک کنید تا متن تثبیت شود.اکنون رنگ متن به رنگ نارنجی درآمده است.

⦁ راهنمایی
شما همچنین میتوانید با کلیک بر روی هر ناحیه ای بیرون از لایه ی متنی، ادیت های تنظیم شده برای متن را تثبیت کنید.

بازگردانی تنظیمات به حالت قبل (undo)

در این مورد شما رنگ را به همان رنگ روشنی که در ابتدا برای نام روی روبان انتخاب کرده بودید برمیگردانید.

⦁ مسیر Edit>Undo Edit Type Layer را انتخاب کنید یا کلید های Ctrl+Z (در ویندوز) و یا Command + Z (در مک) را بفشارید تا آخرین حرکتتان را به حالت قبل باز گردانید.

اسم به رنگ سابقش در می آید

⦁ مسیر Edit>Redo Edit Type Layer را انتخاب کنید یا کلیدهای Ctrl+Shift+Z (در ویندوز) و یا کلیدهای Command+Shift+Z (در مک) را بفشارید تا نوشته دوباره به رنگ نارنجی در بیاید.

هر زمان که از دستور Undo استفاده کنید  یک مرحله به عقب برمیگردید.بنابراین اگر میخواهید پنج مرحله به عقب برگردید باید پنچ بار از این دستور(یا از کلیدهای میانبر)استفاده کنید.دستور Redo هم به همین ترتیب کار میکند.

⦁ راهنمایی
برای دیدن مراحلی که میتوانید برای آنها از دستور Undo یا Redo استفاده کنید، history panel را بررسی کنید.(Window>History)

اگر میخواهید به عقب برگردید و مراحل قبل و بعدتان را بررسی کنید از مسیر Edit>Toggle Last State  استفاده کنید یا کلیدهای Ctrl+Alt+Z (در ویندوز) یا کلیدهای Command+Option+Z (در مک) را بفشارید تا به مراحل قبلی بروید و سپس همین دستورات را برای رفتن به مراحل بعدی استفاده کنید.استفاده از Toggle Last State راهی عالی برای مقایسه ی مراحل قبل و بعد آخرین ادیتتان محسوب میشود.

دانلود طرح کارت ویزیت 

آموزش مقدماتی فتوشاپ بخش ۵

دانلود طرح لایه باز انتخابات

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *