آموزش فتوشاپ فصل اول بخش دوم

 آموزش فتوشاپ فصل اول بخش دوم

آموزش فتوشاپ فصل اول بخش دوم

.Aخروج به فتوشاپ
.B مندرجات صفحه ی اصلی
.C آموزش های درون برنامه ای
.D عکس های لایت روم (lightroom CC)
.E ایجاد پروژه ی جدید
.F باز کردن یک پروژه
.G جستجو
.H ایجاد cloud profile
وقتی فتوشاپ را باز میکنید صفحه ی اصلی نمایان میشود که ب راه های مختلف شروع کار را ه شما نشان میدهد. اگر میدانید که چه کاری را میخواهید انجام دهید میتوانید بر روی آیکون photoshop در گوشه ی سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید تا مستقیما به محیط برنامه هدایت شوید.

برای دانلود طرح لایه باز فتوشاپ لینک زیر را کلیک کنید

مشاهده طرح لایه باز فتوشاپ

⦁ نکته:

صفحه ی اصلی ممکن است بسته به عرض پنجره ی برنامه ی فتوشاپ، یا استفاده از ورژن آزمایشی برنامه، شکل متفاوتی داشته باشد.

آیکون جستجوی گوشه ی سمت راست بالای صفحه ۳ کاربرد دارد:

جهت وارد کردن متنی که فتوشاپ برای پیدا کردن محتوا در عکس های لایت روم همگام شده، در تصاویر adobe stock ، و در آموزش های برنامه ی فتوشاپ استفاده خواهد کرد، بر روی آن کلیک کنید.

در سمت چپ فهرستی از گزینه ها و دکمه های مربوط به خصوصیات ظاهری را مشاهده میکنید.

⦁ HOME اطلاعاتی در مورد ورژن فعلی شامل گردشی در برنامه را ارائه میدهد. این صفحه میتواند شامل اطلاعاتی از جمله خصوصیات و تغییرات جدید برنامه وقتی که آن را به روز رسانی میکنید باشد. در گوشه ی سمت راست پایینی یک منطقه ی رهاسازی(drop zone)، وجود دارد که میتوانید یک document را بکشید و در آن قسمت رها کنید تا باز شود ولی در حقیقت میتوانید این کار را در هر قسمتی از صفحه ی اصلی انجام دهید.پس از باز کردن حداقل یک document ، میتوانید فایل  هایی که اخیرا باز شده اند را ببینید.

⦁ LEARN لینک های آموزشی قابل باز کردن در برنامه ی فتوشاپ را در اختیار شما میگذارد در آن محیط، learn panel شما را در طی مراحل یادگیری هر درس با استفاده از کنترل های خود برنامه هدایت میکند.

⦁ LR PHOTOS تصاویر همگام شده با محل ذخیره سازی آنلاین عکس های لایت روم در حساب creative cloud شما را فهرست بندی میکند.

⦁ انتخاب پوشه: باز کنید و مسر را به سمت پوشه ی درس اول هدایت کنید/ فولدر درس ۰۱

⦁ فایل ۰۱End.psd انتخاب و بر روی open کلیک کنید. اگر پنجره ی عدم انطباق فایل مربوطه باز شد بر روی OK و اگر پیامی در باره ی به روز رسانی لایه های متنی پدیدار شد بر روی No کلیک کنید.

پوشه ی ۰۱End.psd  محیط پیش فرض برنامه در پنجره ی مخصوص به خودش باز میشود. end file های موجود در این درس به شما نشان میدهند که در حال انجام چه پروژه ای هستید.

در این پروژه کار شما ساختن یک طرح لایه باز کارت تولد است.

آموزش فتوشاپ فصل اول بخش دوم

A نوار منو (menu bar)

.B نوار امکانات (options bar)

.C خروج به صفحه ی اصلی ((exit to home screen

D. پنل ابزار (tools panel)

.E جستجوی درون برنامه ای (In-app search)

.F اشتراک دکمه ی تصویر (share an image button)

.G منوی محیط کار (workspaces menu)

.H پنل ها (panels)

آموزش فتوشاپ فصل اول بخش دوم

⦁ نکته: 

این تصویر ورژن مک برنامه ی فتوشاپ را نشان میدهد.تنظیمات مشابه ویندوز است ولی سیستم عامل میتواند متفاوت باشد.

در آموزش فتوشاپ فصل اول بخش دوم / محیط پیش فرض برنامه ی فتوشاپ شامل نوار منو (menu bar) ونوار امکانات options bar)) در بالای صفحه،پنل ابزار (tools panel) در چپ، و پنل های باز متعدد درpanel dock در سمت راست میشود.وقتی document باز شده ای را دارید یک یا چند پنجره ی تصویرنمایان میشود و میتوانید آنها را همزمان با استفاده از رابط زبانه دار (tabbed interface)، نمایش دهید.

دانلود فایل لایه باز پی اس دی

رابط کاربری photoshop بسیار شبیه به رابط کاربری Adobe illustrator و Adobe inDesign است پس آموزش یادگیری نحوه ی استفاده از ابزارها و پنل ها در photoshop بدین معناست که با محیط کار این برنامه ها نیز آشنایی پیدا میکنید.

یک تفاوت اساسی بین محیط برنامه در ویندوز با مک وجود دارد:سیستم عامل ویندوز برنامه ی photoshop همیشه در یک پنجره ی مستقل به نمایش درمیآید.

در سیستم عامل مک شما حق انتخاب دارید که با چهارچوب برنامه که شامل پنجره های documents و پنل هایی درون یک قاب است کار کنید.

این چهارچوب با سایر برنامه هایی که ممکن است باز کنید متفاوت است و تنها menu bar خارج از چهارچوب برنامه قرار دارد.

چهارچوب برنامه به طور پیشفرض فعال است و برای غیر فعال کردن آن : window>application frame را انتخاب کنید اما به خاطر داشته باشید که تصاویر موجود در این آموزش با استفاده ازچهارچوب برنامه در حالت فعال ایجاد شده اند.

⦁ مسیر  file>close را انتخاب کنید یا بر روی دکمه ی خروج ( دکمه ی x پهلوی filename) برنوارعنوان پنجره ی تصویر، کلیک کنید.(برنامه ی photoshop را نبندید). به یاد داشته باشید که نام پوشه (file name) به قسمت “پوشه های اخیر” ، (recent files) در محیط اولیه ی برنامه اضافه شده بود.

 آموزش فتوشاپ فصل اول بخش دوم

برای مشاهده آموزش های فتوشاپ لینک زیر را کلیک کنید.

آموزش فتوشاپ بخش ۳

مشاهده آموزش فتوشاپ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =