آموزش حرفه ای ابزار Magic Wand Tool

آموزش حرفه ای ابزار Magic Wand Tool

آموزش حرفه ای ابزار Magic Wand Tool

آموزش حرفه ای ابزار Magic Wand Tool : با سلامی مجدد خدمت علاقه مندان  این نرم افزار و همراهان سایت گرافیکی به پی اس دی، با آموزش یکی از ابزارهای دیگر فتوشاپ به نام magic wand tool در خدمت شما علاقه مندان هستیم.

این ابزار یکی از کاربردی ترین ابزارهای فتوشاپ است و برای انتخاب کردن و جدا کردن قسمتی از طرح شما کاربرد دارد کار کردن با این ابزار بسیار ساده است و با کلیک کردن روی نقاط مورد نظر روی طرح یا عکس خود، نقطه ی مورد نظر شما را جدا می کند. این ابزار رنگ ها را تشخیص می دهد و  می توانید رنگ ها را بصورت اتوماتیک و با کلیک کردن روی آن تشخیص و جدا کند، فرض کنید عکس یک ماشین، که زمینه آن سفید است را روی فتوشاپ اجرا کرده اید و می خواهید زمینه آن را تغییر دهید و می خواهید قسمت سفیدی زمینه را برش دهید، برای این کار باید این ابزار را انتخاب و روی زمینه سفید آن یک کلیک کنید، زمینه عکس را برای شما انتخاب می کند و می توانید نقاطی را که انتخاب کرده است را برش یا رنگ آن را تغییر دهید. برای مثال عکس زیر را مشاهده فرمایید.

آموزش حرفه ای ابزار Magic Wand Tool

آموزش حرفه ای ابزار Magic Wand Tool

در این حالت عکس شما را به حالت انتخاب نشان می دهد و اگر شما کلید delete روی کیبوردتان را فشار دهید زمینه ی آن حذف خواهد شد.

همانطور که در شروع این مقاله توضیح دادم، این ابزار فقط رنگ ها را تشخیص و جدا می کند، و نمی تواند چند رنگ را که با هم ادغام شده اند را انتخاب و از هم جدا کند.

برای مثال: مثلا زمینه ی عکس با کیفیت شما از چند رنگ استفاده شده و یا مثلا زمینه ی عکس شما gradient می باشد، در این حالت شما نمی توانید از این ابزار برای برش و جدا کردن استفاده کنید و باید با ابزار حرفه ای pen برش را انجام دهید.

برای مثال عکس زیر را مشاهد فرمایید.

آموزش حرفه ای ابزار Magic Wand Tool
آموزش حرفه ای ابزار Magic Wand Tool

البته این ابزار کارایی دیگری هم دارد مثلا زمینه عکس شما از دو یا چند رنگ استفاده شده است و می خواهید چند رنگ را انتخاب و جدا کنید، در این حالت می توانید کلید SHIFT را فشار دهید و روی دومین نقطه ی مورد نظر کلیک کنید تا هر دو نقطه ی مد نظر را برا برای شما انتخاب کند.

الیته به یاد داشته باشید همیشه آموزشات ویدیوی برای آموزش بهتر است زیرا آموزشات ویدیویی کارگاه های عملی است و شما به راحتی متوانید آموزشات را درک کنید.

یادگیری فتوشاپ کار سختی نیست و فقط با تمرین و تکرار می توانید تجربه کسب کنید و استاد این کار یا نرم افزار فتوشاپ شوید.

ما، گروه طراحان به پی اس دی آموزشات ویدیویی را برای علاقه مندان این نرم افزار تهیه کردیم و اگر می خواهید این ابزارها را بصورت حرفه ای یاد بگیرید بهتر است که این آموزشات را روی سایت دانلود کنید و از آنها استفاده نمایید تا بصورت حرفه ای با این نرم افزار کار کنید.

تا آموزشی دیگر خدا یار و نگهدارتان

منابع گرافیکی طراحان ایران

گروه طراحان به پی اس دی

آموزشات حرفه ای فتوشاپ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + دوازده =