آموزش حرفه ای ابزار EyeDropper Tool

آموزش حرفه ای ابزار EyeDropper Tool

آموزش حرفه ای ابزار EyeDropper Tool : با سلام و خسته نباشید خدمت همکاران عزیر و همراهان این سایت، در ایمن مقاله سعی داریم یکی از ابزارهای دیگر فتوشاپ را به شما دوستان عزیز معرفی و ارائه دهیم، آموزش حرفه ای ابزار EyeDropper Tool ، این ابزار هم یکی از کاربردی ترین ابزار در فتوشاپ است و می توانیم بگوییم در طراحی یک طرح برای استفاده ی رنگ و انتخاب کد رنگها می تواند به شما کمک کند.

نام دیگر یا نام فارسی این ابزار قطره چکان است و کار کردن با این ابزار بسیار ساده است و من به جرات می توانم بگویم که کلا نرم افزار فتوشاپ نرم افزار پیچیده ای نیست و یاد گیری آن بسیار ساده فقط با کمی صبر و حوصله و سلیقه ی خوب می توانید یک طراح ماهر شوید.

و اما ابزار  EyeDropper Tool چگونه کار می کند؟

این ابزار در نرم افزار فتوشاپ در نوار منوی ابزار ها قرار دارد و از بالا به پایین ششمین ابزار است. کارایی این ابزار انتخاب رنگ و کد آن رنگ فقط با یک کلیک است، در اصل این ابزار EyeDropper Tool ، برای نمونه برداری از پیکسل و رنگها کاربرد دارد.

برای مثال، روی صفحه کارتان یک عکس یا طرح را دارید و می خواهید عکس را ویرایش کنید، در این حالت، شما رنگ هایی که در این طرح وجود دارد را می خواهید انتخاب کنید ولی کد آن رنگ را نیمی دانید، برای این کار باید ابزار  EyeDropper Tool یا قطره چکان را انتخاب کنید و روی رنگ دلخواه یک کلیک کنید تا رنگ آن را در جعبه ی رنگها برای شما انتخاب و کد آن بتوانید مشاهده کنید و این ابزار فقط با یک کلیک روی نقاط دلخواه، رنگ را برای شما انتخاب و کد رنگ را برای شما نمایان می کند.

و اما وقتی که روی ابزار EyeDropper Tool ماوس را نگه دارید مشاهده می کنید که این ابزار زیر مجموعه ای هم را دارد، و در زیر مجموعه اش چهار ابزار دیگر وجود دارد.

ابزار بعدی ابزار ۳d material eyedropper می باشد که برای عکس و طرح های سه بعدی در فتوشاپ کاربرد دارد که برای این نوع طرح ها هم می توانید همانطور که توضیح دادم رنگ ها را با کمک این ابزار انتاخاب نمایید.

ابزار های دیگر هم که در همین زیر مجموعه هستند تقریبا همین کارایی را در این نرم افزار دارند و به همین شکل می توانید از آنها استفاده کنید.

آموزش حرفه ای ابزار EyeDropper Tool

منابع گرافیکی طراحان ایران

دانلود طرح های لایه باز فتوشاپ

گروه طراحان به پی اس دی

 

 

2 thoughts on “آموزش حرفه ای ابزار EyeDropper Tool

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 9 =