آموزش حرفه ای ابزار crop tool

آموزش حرفه ای ابزار crop tool

در ادامه ی مقاله های قبلی، با این مقاله آموزش حرفه ای ابزار crop tool را برای شما شما همکاران توضیح خواهیم داد. این ابزار کارایی جالبی را دارد و برای برش فوری کلیات طرح شما کاربرد دارد.

و اما چه جور برشی را روی طرح ما انجام می دهد؟

برای مثال شما یک عکس را روی نرم افزار فتوشاپ اجرا کرده اید و فقط می خواهید بخشی از طرح را انتخاب و بقیه نقاط طرح را می خواهید حذف کنید، در این حالت باید ابزار crop tool را کلیک و انتخاب کنید، و به محض اینکه این روی این ابزار کلیک  کنید می بینید نقاط دور طرح شما به حالت انتخاب در آمده است و می توانید آن را در حالت دلخواه و ابعادی که می خواهید تغییر دهید، لطفا عکس زیر را مشاهده فرمایید.

آموزش حرفه ای ابزار crop tool
آموزش حرفه ای ابزار crop tool

آموزش حرفه ای ابزار crop tool

به همین راحتی با کمک این ابزار می توانید زاویه هایی را از طرحتون بصورت دلخواه انتخاب کنید و برش دهید.

و اما وقتی که ماوس رو روی این ابزار نگه دارید متوجه می شوید که همین ابزار زیر مجموعه ای هم را دارد و در زیر زیر مجموعه ی سه ابزار دیگر را به شما معرفی می کند.

یکی از این ابزارها ابزار Perspective Crop Tool است که این ابزار هم همین کارایی را برای محیط سه بعدی فتوشاپ دارد و به همین صورت می توان از آن استفاده کرد.

ابزار بعدی Slice Tool می باشد، کارایی این ابزار بیشتر برای طراحان وب است که به راحتی و با کمک این ابزار میتوانند زمینه لوکو ، آیکون و غیره را با  کمک این ابزار  برش دهند.

و اما ابزار بعدی Slice Select Tool، این ابزار هم کارایی مشابهی را دارد و مکمل ابزار Perspective Crop Tool وبه با این ابزار میتوانید زاویه های مشخص شده رو انتخاب و برش دهید.

برای اینکه کار کردن این ابزارها را بصورت عملی مشاهده کنید ویدیوهای آموزشی را از این سایت دانلود تا به راحتی بتوانید از این ابزارها استفاده کنید.

آموزش حرفه ای ابزار crop tool

منابع گرافیکی طراحان ایران

گروه طراحان سایت به پی اس ذی

دانلود طرح های لایه باز فتوشاپ

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *