آموزش جذب مشتری برای تبلیغات

آموزش جذب مشتری برای تبلیغات

آموزش جذب مشتری برای تبلیغات : همکاران عزیز امروز به این مسئله آگاه هستند که بازاریابی یکی از پر درآمدترین شغل های دنیا به حساب می آید.

اما دوستان متاسفانه حدودا %۹۰ بازاریابان تبلیغاتی در این حرفه موفق نیستند و نمی توانند به خوبی این حرفه را ادامه دهند، جذب مشتریان برای کانون های تبلیغاتی و چاپخانه بسیار دشوار شده است، دلیل موفق نشدن بازاریابان تبلیغاتی، نداشتن دانش کافی برای این این حرفه است  و بدون اینکه دانش و اطلاعات کافی در مورد این حرفه داشته باشند وارد بازار می شوند و نمی توانند به صورت موفق در این بازار پر مشغله حضور پیدا کنند و برای همین مقاله ای را در مورد آموزش جذب مشتری برای تبلیغات  آماده کرده ایم امیدواریم که برای شما علاقه مندان این حرفه سودمند باشد.

بازاریابان تبلیغاتی، قبل از اینکه بخواهند خدمات خود را معرفی کنند، باید در اصل یک مشاور خوب باشند و به مشتریان خود مشاوره های تبلیغاتی رایگان بدهند.

و اما مشاور تبلیغاتی چیست؟

به عنوان مثال، اخیرا یک مشتری به گروه ما مراجعه و درخواست کرد چند راه را برای جذب مشتری و بهتر شدن کسب و کار او پیشنهاد کنیم و یکی از همکاران ما با نیم ساعت صحبت کردن درباره حرفه ی او که چه شغلی را دارد و اغلب مشتریانش از چه قشر و چه سن و سالی هستن به این نتیجه رسید که خدمات ما جوابگوی کار ایشان نیست و سعی کرد راه های دیگری را به او پیشنهاد دهد، این مشتری ما کارشناس روانشناسی بود و به تازگی در این حرفه مشغول به کار شده بود و بودجه ی زیادی را برای تبلیغات در نظر گرفته بود، به این نتیجه رسیدیم که تبلیغات محیطی جوابگوی شغل ایشان نیست و همکار ما به او پیشنهاد خدماتی رایگان را برای مشتریان او داد.

آموزش جذب مشتری برای تبلیغات

پیشنهاد اول او به روانشناس این بود که یک کانال تلگرامی را برای بازار هدف خود در نظر بگیرد و در این کانال مطالبی را که بیشتر دغدغه مردم است را در کانال بصورت رایگان ارائه دهد.

پیشنهاد دوم او به روانشناس این بود که به مشتریان خود بصورت تلفنی مشاوره دهد و در صورت حاد بودن مشکلات آنها از آنها بخواهد تا به دفتر او مراجعه کنند.

پیشنهاد سوم او به کارشناس و مشتری ما این بود که از درمانگاه ها و داروخانه های نزدیک به دفتر کار خود اجازه بگیرد و از آنها بخواهد که یک پوستر تبلیغاتی که در آن آدرس کانال تلگرام و کمی مطالب راونشناسی طراحی شده بود را برای او روی دیوار نصب کنند.

و پیشنهاد چهارم او برای روانشناس چاپ ۲۰۰۰۰ تراکت تبلیغاتی و پخش آن در صندوق پستی منازل برای جذب ممبر کانال تلگرام روانشناس بود.

پیشنهاد آخر او طراحی و چاپ یک کارت ویزیت خاص برای روانشاس بود که امروزه کارت ویزیت لازمه ی هر شغل و کسب و کاری می باشد.

آموزش جذب مشتری برای تبلیغات

خوشبختانه این روند تبلیغاتی برای مشتری ما بسیار کاربردی و موفق ظاهر شد و حالا مشتری ما، گروه ما را به عنوان کارشناس و مشاور تبلیغاتی خود انتخاب کرده و مشتریان دیگری را نیز به ما معرفی کرده است.

در این بازار پر مشغله همه به فکر تبلیغات کم هزینه هستند و اغلب نمی خواهند زیاد برای تبلیغات هزینه کنند و رسالت کسانی که به عنوان مشاور تبلیغاتی ظاهر می شوند این است با صحبت کردن، دغدغه های مشتریان خود را پیدا کنند و به آنها کمک کنند تا کسب و کارشان رونق پیدا کند.

هر بازاریاب موفقی اول از هر چیز باید از مشتریانش وقت قبلی برای ملاقات را بگیرد و بهتر است ساعت های قرار با مشتریان ساعت های اول روز باشد چون اول روز معمولا ذهن مردم آماده است و بهتر می توانند به حرف های شما گوش فرا دهد.

در قرارهای اولیه سعی کنید بیستر مشتری صحبت کند و از مشکلات و روند کسب و کار خود بگوید تا راحت تر بتوانید روند کسب و کار او را درک کنید و اینجاست که شما می توانید پیشنهاد و گزینه های خود را روی میز او بگذارید و  سعی کنید بیشتر به مشتری کمک کنید تا اینکه بخواهید او را وادار کنید تا خدمات یا محصولی را از شما خریداری کند.

یک لیست از مشتریان خود آماده و تحقیق کنید در حرفه ی آنها چه نوع تبلیغاتی جوابگو و به بهتر شدن کسب و کار آنها کمک می کند.

همانطور که توضیح دادیم بیشتر یک مشاور خوب باشید تا یک بازاریاب و هر ماه پیشنهادهای تبلیغاتی خود را با مشتریانتان در میان بگذارید و سعی کنید حضورتان در بازار و نگاه مشتریان بصورت مداوم باشد.

در کل مناسبت های ماه با ارسال یک پیامک حضور خود را به مشتریانتان نشان دهید تا بتوانید اعتمادشان را جلب کنید.

در مقاله بعدی روش بازاریابی موفق  آکهی نامه و کتاب های تبلیغاتی را با شما همکاران و علاقه مندان به اشتراک خواهیم گذاشت.

آموزش جذب مشتری برای تبلیغات

منایع گرافیکی طراحان ایران

دانلود طرح طرح لایه باز فتوشاپ

گروه طراحان به پی اس دی

برای تهیه اشتراک و دانلود تمامی طرح های لایه باز این سایت اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 16 =