آموزش ابزار Healing brush tool

آموزش ابزار Healing brush tool

آموزش ابزار Healing brush tool : این ابزار توانایی بازسازی و روتوش عکس را دارد و کارآیی جالب این ابزار این است که پیکسل ها را  جایگزین می‌کند.

آموزش ابزار Healing brush tool

مثلاً ما عکسی را روی نرم افزار فتوشاپ اجرا کرده ایم و عکس انتخابی ما عکس یک چهره است برای اینکه خال، جوش یا لک را روی چهره از بین ببریم باید از این ابزار استفاده کنیم و با کلیک کردن روی این ابزار  و نگهداشتن کلید alt و کلیک روی نقاط سالم چهره برای انتخاب کردن پیکسل و دوباره کلیک روی نقاط ناسالم چهره می‌توانیم پیکسل ها را جایگزین و ترمیم کنیم و به کمک این ابزار عکس را روتوش کنیم.

و بیشتر کسانی که با این نرم افزار کار می کند برای ترمیم و روتوش عکس از این ابزار قدرتمند و ساده استفاده می کنند. ولی برای روتوش چهره می توانیم از ابزارهای دیگری هم استفاده کنیم. وقتی ماووس را روی این ابزار نگه دارید در زیر مجموعه همین ابزار، ابزارهای دیگری هم را مشاهده می کنید که تقریباً کارایی مشابهی را دارند، تا اینجا آموزش ابزار Healing brush tool راتوضیح دادیم و در ادامه ابزارهای دیگر این مجموعه را توضیح خواهم داد.

دومین ابزار، ابزار spot healing brush tool

این ابزار هم ابزار روتوش و ترمیم عکس است  و کار کردن با این ابزار هم راحت تر و هم آسان تر است

در ابزار  قبلی باید روی نقاط سالم عکس به کمک کلید alt و نگه داشتن آن، پیکسل را انتخاب و روی نقاط ناسالم عکس که روی آن چین و چروک وجود داشت کلیک و سپس پیکسل ها را جایگزین می کردیم  

ولی به کمک این ابزار می توانیم فقط با کلیک کردن روی نقاط ناسالم عکس، عکس را ترمیم  و روتوش کنیم. کار کردن با این نرم افزار خیلی راحت تر است و خودش به صورت اتوماتیک پیکسل ها را جایگزین می کند.

 در زیرمجموعه ابزار Healing brush tool ، ابزار دیگری هم وجود دارد که سومین ابزار است، این ابزار هم به همین صورت کار می کند،

ابزار patch tool 

این ابزار توانایی و کارآیی بیشتری هم را دارد و کار کردن با این ابزار خیلی ساده تر هم هست  و به کمک این می توانید بخشی را به صورت دلخواه و اندازه دلخواه انتخاب و ترمیم کنید، با کلیک کردن روی این ابزار و در نظر گرفتن محدوده ای از طرح ، عکس و انتخاب آن و نگه داشتن کلیک روی نقاط انتخاب شده و کشیدن یا درک کردن به سمت راست می توانید پیکسل های عکس را به صورت دلخواه جایگزین کنید.

و در زیر مجموعه این ابزار با ابزار دیگری آشنا می شویم که برای ترمیم قرمزی چشم و ترمیم آن در عکس کاربرد دارد.

ابزار red eye tool

به کمک این ابزار می توانیم قرمزی چشم را در عکس حذف کنیم.

 برای حذف قرمزی چشم باید از این ابزار استفاده کنید و بعد از انتخاب این ابزار و درگ کردن روی قرمزی چشم در عکس به صورت اتوماتیک قرمزی آن ترمیم می شود.

شاید در این مقاله به خوبی نتوانسته باشیم کار کردن با این ابزارها را برای شما ارائه دهیم ولی برای اینکه آموزشهای ویدیوی ما را از این سایت تهیه کنید اینجا کلیک کنید و مطمئناً آموزش های ویدیویی بیشتر کاربردی هستند تا مقاله های آموزشی

پس با ما باشید تا آموزش های ویدیویی حرفه ای ما را در اختیار داشته باشید.

برای دانلود طرح های لایه باز فتوشاپ اینجا کلیک کنید.

آموزش ابزار Healing brush tool

مرجع گرافیکی طراحان ایران

گروه طراحان به پی اس دی

دانلود طرح های لایه باز فتوشاپ

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *