آموزش ابزار brush tool در فتوشاپ

آموزش ابزار brush tool در فتوشاپ

آموزش ابزار brush tool در فتوشاپ

آموزش ابزار brush tool در فتوشاپ : ابزار brush tool یکی از ابزارهای کاربردی فتوشاپ است و به کمک این ابزار می توانیم اشکال را روی صفحه ی کار خود طراحی کنیم و کار کردن با این ابزار بسیار ساده است و فقط با کمی تمرین و تکرار می توانیم بصورت حرفه ای با ابزار یعنی ابزار brush tool استفاده کنیم.

چگونه از این ابزار brush tool استفاده کنیم؟

همانطور که توضیح دادم کار کردن با این ابزار ساده و با انتخاب ابزار brush tool و درگ کردن روی صفحه ی کارتان می توانید هر شکل و طرح را طراحی کنید.

براش ها مجموعه ای از قلمو ها هستند و در تنظیمات این ابزار انواع قلموها را مشاهده خواهید کرد. نوع براش ها با هم فرق دارند و بصورت دلخواه می توانید آن را انتخاب و استفاده کنید.

انتخاب براش ها چگونه است؟

شما با انتخاب کردن این ابزار و کلیک راست کردن روی صفحه ی کارتان براش ها را مشاهده و می توانید انتخاب کنید و جالب اینجاست که این براش ها برای ابزارهای دیگر هم کاربرد دارد و باید از آنها استفاده کرد، در آموزشات بعدی در مورد براش ها بیشتر توضیح خواهم داد.

وقتی ماووس را روی این ابزار نگه دارید مشاهده می کنید که در زیر مجموعه ی همین ابزار، ابزارهای دیگری هم وجود دارد.

معرفی ابزارهای دیگر brush tool

pencil tool همین کارایی مشابه ابزار brush tool را دارد و همانند یک مداد در دنیای واقعی کاربرد دارد و به کمک این ابزار می توناید خط و خطوط را روی صففحه ی کارتان طراحی کنید. ولی به یاد داشته باشید این ابزار زیاد کاربردی نیست و برای کارهای حرفه ای مورد استفاده قرار نمی گیرد.

در زیر مجموعه ی ابزار brush tool ابزار دیگری هست که تقریبا این ابزار هم کارایی مشابه ابزار brash toll را دارد که این ابزار، ابزار color replacment tool است.

ابزار color replacment tool چیست؟

این ابزار ابزار color replacment tool یک ابزار کاملا حرفه ای در فتوشاپ است که کاربرد این ابزار برای طرح های حرفه ای می باشد کار کردن با این ابزار نیاز به آموزش و تمرین و تکرار دارد.

کاربرد این ابزار برای انتخاب رنگ و تغییرات رنگها در طرح ها است که خیلی حرفه ای رنگها را دریک عکس برای شما انتخاب و تغییر می دهد.

و برای آموزش این ابزار بصورت حرفه ای در مقاله ی بعدی بیشتر به آن می پردازیم و آموزش همین ابزار را بصورت ویدیوی برای شما علاقه مندان آماده خواهم کرد.

بعضی از ابزارها را نمی توانیم بصورت مقاله ای توضیح دهیم و برای یادگیری آن بهتر است از آموزش های ویدیویی استفاده کنیم.

آموزش ابزار brush tool در فتوشاپ

دانلود طرح های لایه باز فتوشاپ

منابع گرافیکی طراحان ایران

نمونه طرح های کارت ویزیت لایه باز

گروه طراحان سایت به پی اس دی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *